חינוך יסודי

"חינוך יסודי היא מסגרת החינוך הפורמלי הראשונה בחייו של אדם, המתחילה לרוב מגיל שש, לאחר שהאדם מסיים את מסגרת החינוך לגיל הרך, ומסתיימת כאשר עוברים לחינוך העל-יסודי. מוסדות המציעים חינוך יסודי הם בתי ספר יסודיים. ברוב המדינות ברחבי העולם החינוך היסודי הוא חובה לכל הילדים בטווח גילאים מסוים."

המועצה המקומית ג'וליס רואה בחינוך היסודי חוליה מתווכת בעל חשיבות עצומה ומכרעת בעיצוב אישיות, עתיד, והשכלת התלמידים בתקופה זו. בבית הספר היסודי התלמידים לומדים הרבה דברים ומפתחתים משנה לשנה בקצב גדול. תלמידים בתקופה זו מקבלים השכלה במקצועות שבהמשך ישמשו אותם במשך כל חייהם, החל מבית הספר ועד האקדמיה והקריירה. שיעורים במקצועות ריאלים, הומנים, שפות, חברה ורוח, הם רק חלק אחד מזה. חלק נוסף וחשוב לא פחות הוא הכישורים החברתיים, מסגרת חינוכית שדואגת לטפח חוויה חברתית נכונה לתלמידים היא חיונית מאוד להתפתחות הנכונה של התלמידים בחייהם האישיים.

בתי הספר היסודים בג'וליס חרטו על דגלם לספק לתלמידים ערכים חברתיים ברוח היישוב והמגזר, ופועלים בהם צוותי הוראה מהמצוינים שיש, אשר ממלאים את תפקידם על הצד הטוב ביותר ובמסירות אין קץ.

ישנם שני בתי ספר יסודיים בכפר, יסודי א' בשכונה המזרחית, ויסודי ב'