בית ספר מקיף ג'וליס, השייך לרשת בתי הספר דרכא, הוקם בשנת 1994 וחינך דורות שלמים של תלמידים ותלמידות - אנשי הקהילה שלנו. בית הספר הינו בית חינוך אשר דואג לרווחת התלמידים וצוות המורים, מחנך את תלמידיו לערכים דרוזיים ואוניברסליים, כבוד, קבלת האחר, סובלנות, שותפות ואחווה.

בית הספר, בתמיכת הרשת, מקדם את ערך השוויון בין כל תלמידיו ועובדיו ומקדם את הישגי התלמידים באמצעות תכניות ייחודיות המותאמות לכל תלמיד ותלמידה.

הצוות החינוכי שואף למצוינות לימודית, העלאת ההישגים האישיים והלימודיים של בני הנוער בג'וליס תוך שילוב החדשנות המתאימה לדור תלמידים זה. בית הספר משלב במערכת הלימודית תכניות חברתיות שונות, מגוונות ומותאמות; תכניות העשרה, סדנאות חווייתיות בדיבייט, הכנה לעולם התעסוקה, עמידה בפני קהל ועוד. לצד חינוך להישגיות – כמו לדוגמא חמש יחידות לימוד באנגלית ומתמטיקה, מדעים וטכנולוגיה - אנו מחנכים את תלמידינו גם למצוינות בכל התחומים, מנהיגות, מעורבות חברתית ולקיחת יוזמה.

ההצלחה שלנו היא גם בזכות רשת דרכא שנותנת לנו גב כלכלי, פדגוגי, וחינוכי ואת כל הכלים להגשים חלומות, להגיע למטרות ויעדים שהצבנו. 

 

מנהלת בית הספר:

עביר עבאס, בת 36, נולדתי וגדלתי בג'וליס, אמא לרון ואילה בני 10 ו6.

בעלת תואר שני בהוראה רב תחומית ממכללת אורנים ותואר ראשון בתקשורת וחינוך באוניברסיטת חיפה. כיום מנהלת התיכון ומורה לתקשורת ואזרחות בבית הספר דרכא ג'וליס.

בית הספר נמצא בלבי, צמחתי בו ולכן חשוב לי להוביל אותו קדימה הן מבחינת הישגים ופדגוגיה, והן מבחינת האקלים החברתי והערכי.  

דברי המנהלץ, עביר:

"אני מאמינה בתלמידים שלנו, נוער איכותי, השואף למצוינות, להזדמנויות שוות, ולחוויות הצלחה- ולכן, אני וכל צוות החינוך של תיכון דרכא ג'וליס, כאן למען הגשמת שאיפות אלו.

אני מאמינה בצוות החינוכי הנהדר שיש בבית הספר שלנו, צוות מקצועי, מחויב ומאוחד. אני רואה בשותפות עם ההורים, כמנוע לצמיחה בית ספרית ואף קרקע פורייה להצמחת הקהילה ביישוב.

כאשת חינוך, אני מובילה מתן הזדמנות שווה לכל תלמיד ותלמידה, בכל התחומים הלימודיים והאישיים, לתמוך, לכוון אותם למצוינות אישית. המטרה שלי היא לעזור לכל תלמיד ותלמידה לגבש זהות וייעוד אישי, להכין אותם לעתיד ולחיים האזרחיים, לפתח ולטפח את מנהיגות בני הנוער, זאת כשהחינוך החברתי והערכי בראש מעייני".